top of page

OPERACE ZLOMENIN

Osteosyntéza

Osteosyntéza je operační léčba zlomenin. stabilizace zlomeniny spojením kostních fragmentů kovovými implantáty (dlahy, šrouby, dráty, hřeby, zevní fixatéry). Na snímku můžete pozorovat operaci přední nohy loveckého psa.

Zlomená holenní kost

Pejsek k nám přišel s velkou bolestivostí pánevní končetiny. RTG potvrdil zlomeninu holenní kosti. Tu jsme srovnali a podpořili správný srůst implantáty. Chrtík má před sebou ještě celý život, až se nožička zahojí, může zase lítat na procházkách :)

Fraktura Tibie

Jak se daří našim paciantům po náročných operacích? Fenka Dorotka po zlomenině holenní kosti ťape krásně! Dorotka prodělala náročnou operaci holenní kosti. Pod skiaskopickou kontrolou jsme potvrdili předběžnou diagnózu. Implantáty jsme připevnili ke zlomené kosti a dokončili operaci.

Zlomenina pánve

Tento pejsek k nám přišel s velkou bolestivostí v oblasti pánve a pánevní končetiny. Na RTG se ukázala luxace a zlomenina.

Vyndání šroubů po operaci

U krysaříka nastal čas na vyndání šroubů, díky kterým se zhojily zlomeniny. U tak malého pejska byla operace prováděna pod speciálním neurochirurgickým mikroskopem.

Operace fraktury lebky kočky

Kočička k nám bohužel přišla s velmi ošklivým úrazem, jak můžete na videu vidět. Po složitějším zákroku se však může vrátit do běžného kočičího života.

bottom of page